O nás

Navštívte našu chovateľskú stanicu, pozrite v akých podmienkach vyrastajú naše šteniatka. Zoznámte sa s nami a našimi psíkmi.

Rada by som predstavila 5 ročnú chovateľskú prácu mojej CHS Alijamo’s. Sme mladá CHS, máme toho ešte veľa pred sebou.
Za 5 rokov od získania chráneného medzinárodného názvu pod záštitou FCI, sme odchovali 6 vrhov – 36 šteniatok, ktoré robia radosť svojim majiteľom na Slovensku, v Čechách, Rakúsku, Nemecku a Maďarsku.

V dobrom mene nás reprezentujú vo výstavných kruhoch, na coursingu, či iných psích disciplínach. Týmto sa chcem poďakovať všetkým, ktorí sa s láskou starajú o moje “detičky” a samozrejme tím, ktorí ma neustále podporujú v mojom koníčku, hlavne môjmu partnerovi, ktorý vie, čo všetko pre mňa robí 😘😘

Ďakujem Lenka Polášková za spravovanie.

Dlhé roky sa venujem psom, do vzniku Alijamo´s kennel ako majiteľka sučky Zorky (srnčí ratlík) a pudlíka Ronyho (ten bol bratov, dostal ho ako darček k narodeninám, čo bola zámienka zadovážiť si ďalšieho psíka).

Túžila som po dalmatínovi, ale ten bol pre mojich rodičov príliš veľký do bytovky. Tak sme si nakoniec priviezli domov Zorku. Zorka aj Rony nás vniesli do sveta povinností ale i zábavy. Stretávali sme sa so psíčkarmi na našom sídlisku, spoločne venčili.

Po odchode Zorky a Ronyho som sa rozhodla, že sa k chovu ratlíkov (pinčov) vrátim, akonáhle sa osamostatním. Po zavedení zákazu kupírovania chvostov a uší, sa mi ratlík nezdal už taký zaujímavý.

V roku 2010 moja voľba padla na talianskeho chrtíka. Bez zvláštneho dôvodu som si v tom čase pozrela inzeráty na vipetov – a nastal obrovský zlom. Po diskusii s viacerými chovateľmi vipetov a zvážení pre a proti, som sa napevno rozhodla pre vipeta! Rozhodla jeho pevnejšia konštitúcia tela a v neposlednom rade extrémne veľká rozmanitosť farieb.

Naša prvá vipetia dáma bola AMIRAH JASMINE CON AMORE, ku ktorej o necelé dva roky pribudla sučka ALICA ALMIR´S FAMILY.